deszczowy poranek w Case de Viso

Tak mi się to przypomniało, musiałam przejrzeć zdjęcia, bo były mi potrzebne na nową anglojęzyczną kwarkową stronę.

W czasie ostatniego pobytu  w Alpach trafił nam się jeden deszczowy dzień. Kiedy jestem sama zwykle w taką pogodę też chodzę, tym razem zadekowałyśmy się w barze. Deszcz przeszedł  po południu i udało nam się jeszcze wyjść w góry, ale siedząc rano bezczynnie pod dachem nudziłam się i  zrobiłam trochę deszczowych zdjęć.

Patrząc na fotografie  trudno uwierzyć, że pada. Pewnie wybrałam najsuchsze chwile. Teraz już nie pamiętam.  Padało mocno już kiedy wysiadłyśmy z autobusu z Ponte di Legno. Dobiegłyśmy do małego  baru i schowałyśmy się pod dach.

Góry wyglądały jeszcze gorzej niż doliny,

ale nie przeszkadzało to chyba w wypasie… zresztą, niezależnie od pogody owce i tak przecież muszą zjeść :)

Case de Viso to piękna kamienna wioska. Niektóre domy są trochę wyremontowane, ale nic nie zakłóca zabytkowego charakteru. Wieś wygląda jak sto czy dwieście lat temu. Nie tak jak u nas. Nie wiem czy o poszanowaniu dla piękna dawnej architektury i zachowaniu charakteru górskiej wsi decydują przepisy, czy wyczucie smaku mieszkańców, ale cieszę się, że takie miejsca w Alpach są i,  że już chyba tak zostanie.

W Case de Viso nadal pasą się owce i krowy. Ktoś kosi łąki, a w starej i wcale nienowoczesnej zagrodzie powstaje ręcznie robiony ser. Chałupy powyżej miejscowości też są już często wyremontowane, ale tak, że z zewnątrz niewiele widać. Czasem wyróżnia się troszkę staranniej ułożony z łupku dach czy nowe drzwi. Niektóre budynki malowniczo niszczeją. Ciekawa jestem co z nimi będzie.

 

 

 

5520 Razem 3 Dzisiaj
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.