Dobieranie kolorow i kolorowych nici- POMARAŃCZOWY

Nasz nowy pomarańczowy to żywy i głęboki odcień dojrzałej pomarańczy. W przeciwieństwie do delikatnej brzoskwini czy bardzo nasyconego czerwienią koralu (których niestety już nie mamy) to klasyczny, czysty i dobrze znany kolor. Pięknie wygląda sam, ale daje się również interesująco zestawiać.

Pomarańczowy z szarymi nićmi to outdoorowa klasyka. Zestawienie sprawdzone i dobre zarówno w wersji damskiej jak i męskiej. Harmonijne i często spotykane w przyrodzie.

Pomarańczowy z czarnym jest bardziej dramatyczny, chyba nawet troszeczkę groźny.

Na pewno znacznie bardziej stanowczy i serio niż inne delikatniejsze kolory szwów.  To mocny i zdecydowany kontrast.  Mi wydaje się bardzo miejski.

IMG_2844Bardzo podobnie wygląda na pomarańczu granat. Ciemne nici wydają się niemal czarne i tylko w jasnym świetle widać różnicę. To zestawienie bardzo kontrastowe, ale weselsze i lżejsze niż czerń. Dynamiczne i sportowe, ostatnio trochę zapomniane.

IMG_4546Bardzo zwracające uwagę i żywe będzie z kolei zestawienie pomarańczu z niebieskim.  Ocean blue na pomarańczowej dzianinie wręcz błyszczy.

tak uszyte ubranie będzie się wydawało lekkie, zabawne, optymistyczne.  Dość jaskrawe, ale nietuzinkowe.

W przyrodzie tak nasycone odcienie występują rzadko, stąd trudno mi taki widok pokazać. To tropikalna paleta barw- upierzenie papużek, łuski egzotycznych rybek,  przepych ogrodowych kwiatów.

W naszej części świata częściej widujemy  pomarańczowy z ciemnozielonym.

Jesienny, ciepły, ale dość naturalny duet.  Na pozór męski, ale ja też go lubię.

Klasycznym outdoorowym zestawieniem jest też pomarańczowy z czerwonymi detalami.

To kolory powszechne w wielu prymitywnych kulturach i wyrobach ludowych. Przyjazne, otulające, ciepłe.

Mniej typowe w ubraniach sportowych , chociaż równie częste w w naszym otoczeniu jest zestawienie pomarańczowego z kremowym.

Dekoracyjne, dobrze widoczne, smakowite, albo tylko udające takie.

Tak jak w innych kontrastowych zestawieniach charakter tego układu  bardzo zależy od kształtu linii. W prostych sportowych wzorach pomarańczowy z kremowymi nićmi będzie dynamiczny i lekki. Podobnie jak pomarańczowy z białym kojarzy się ze słońcem, wypoczynkiem i morzem :)

Rożnica pomiędzy czystą bielą i kremem jest wyraźnie widoczna tylko w zestawieniach z innymi białymi rzeczami. Optyczna biel jest chłodniejsza i czystsza niż krem. Te odcienie mają swoich zwolenników i wrogów, stąd tradycyjnie pokazuję oba.

 

 

 

8071 Razem 3 Dzisiaj
Share

2 myśli w temacie “Dobieranie kolorow i kolorowych nici- POMARAŃCZOWY”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.