Dobieranie kolorów i kolorowych nici- ŻURAWINA

ŻURAWINA jest jasnym, chłodnym odcieniem żywej czerwieni. Przy flagowym czerwonym wydaje się lekko wyblakła, mniej nasycona. To ciekawy odcień, znacznie bardziej naturalny niż czysta czerwień i nie tak często spotykany. Nie jest różowy!

żurawina (cranberry)Czerwone nici wtapiają się w tło i niemal ich nie widać.

W przeciwieństwie do czystej czerwieni ( bardzo dominującej i gaszącej inne kolory) na żurawinie pięknie wyglądają też różnokolorowe nici.

Interesujący efekt daje pomarańcz. Chociaż oba kolory są intensywne rysunek pomarańczowych nici na żurawinie wygląda delikatnie.

Ciekawy jest też  szary.

Wydaje się bardziej męski niż damski. Uspokojony i ustabilizowany w porównaniu do innych, żywych barw.

Białe szwy są wyraźnie widoczne. Zależnie od tego kto i gdzie będzie je nosił, mogą wydawać się kontrastowe i mocne- np. w rzeczach do uprawiania aktywnych sportów,

lub zabawne i trochę słodkie, np. w typowo damskich strojach.

Nici granatowe mogą być romantyczne i nastrojowe ( w rzeczach pełnych płynnych zaokrąglonych cięć np. damskich) , albo dynamiczne i bardzo sportowe – kiedy w modelu dominują wyraźne i proste linie.

Nici niebieskie na żurawinie przypominają dziecinne zabawki… żywe, dynamiczne, pobudzające ciekawość. Dobrze zorganizowane. Odrobinę plastikowe :)

Czarny na czerwonym, niezależnie od tego jaki to odcień zawsze da wyrazisty, dramatyczny efekt. To zestawienie jest uznawane za klasyczne i ma wielu zwolenników.

Ciemno zielone nici na czerwonym tle z daleka wyglądają jak czarne.

To kontrastowe, ale nie tak klasyczne jak czerwień i czerń zestawienie kolorów. Jest żywe i  interesujące.  Może być i damskie i męskie.

10893 Razem 3 Dzisiaj
Share

2 myśli w temacie “Dobieranie kolorów i kolorowych nici- ŻURAWINA”

  1. Czy ten kolor nadaje się na męską bluzę? Na ekranie kiepsko widać, ale wydaje się wpadać w ciemny róż. Zastanawiam się, jak to całości będzie wyglądało z czarnymi lub granatowymi przeszyciami.

    Czy będzie też dostępny klasyczny czerwony lub jakaś bardziej intensywana ciemna czerwień?

    1. Żurawina nie jest różowa. położona przy tradycyjnej flagowej czerwieni wydaje się troszkę bledsza. Mniej intensywna. Spokojnie może być męska. I czarne i granatowe przeszycia wyglądają na niej ładnie. Granat jest ciemny więc to nie jest wielka różnica, zastanowiłabym się do czego jeszcze ma to pasować, do czarnych spodni ( podkoszulek, czapek itp) nici mogłyby być czarne, do granatowych granatowe. Czarne przeszycia wyglądają bardziej poważnie niż granatowe. Są bardziej serio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.