promocje

Przed chwilką odpisałam na maila jednej z naszych klientek. Poruszyła ciekawy temat- taki, który pewnie zainteresuje też Was. Czy teraz kiedy kończy się zimowy sezon i w sklepach szaleje spadek cen w Kwarku również pojawią się 80% przeceny?

Nie pojawią się. W przeciwieństwie do większości outdoorowych firm my i cały współpracujący z nami system sklepów pracujemy na bardzo niskich marżach. Dzięki temu stać nas na najlepsze materiały i na inteligentną produkcję w Polsce. Procentowy udział kosztów tkanin (lub dzianin) w każdym pojedynczym kwarku wielokrotnie przekracza to co dostajecie w innych ubraniach. Dzięki produkcji we własnej firmie nie powstają złogi rzeczy nieudanych, nietrafionych lub w nieodpowiednim rozmiarze. Koszt tych odrzutów nie obciąża wszystkich innych produktów. Robimy tylko to co potrzebne, to co ktoś zechciał mieć i co zamówił. To pozwala też na wielką elastyczność- możecie u nas uszyć na miarę, możecie wybrać kolor nici. W efekcie nic się nie marnuje i niczego nie trzeba przeceniać. To świadomy wybór.  Świadomy jest też wybór współpracujących z nami sklepów. Pewnie zauważyliście, że nie ma wśród nich wielkich, bezdusznych- sieciowych? Być może zastanawiacie się dlaczego? Kiedy przedstawia się towar takiemu molochowi nikt nie chce nawet oglądać rzeczy. Jakość, rozmiary, serwis… te bzdety schodzą na dalszy plan.  To co interesuje duże sklepy to tylko i wyłącznie kasa. Jaka jest marża ? Ile ja na tym zarobię?… Zrezygnowaliśmy z takich rozmów hmm… „handlowych”.

Nie znajdziecie nas byle gdzie. Sklepy, z którymi współpracujemy są wyjątkowe. W wielu przypadkach to ludzie których znamy od kilkunastu, kilkudziesięciu lat. Górscy i kajakowi pasjonaci tak jak my, zapaleni nurkowie- rowerzyści, żeglarze, narciarze- profesjonaliści którzy doskonale znają to co oferują. Tak jak i my zdecydowali się pracować z małą marżą po to żeby mieć dobry towar. W przeciwieństwie do nas musieli jednak coś u siebie zgromadzić i być może w niektórych sklepach pojawią się lub pojawiły malutkie przeceny. Doceńcie to. Kwarki wprawdzie świetnie się noszą też latem, ale małym sklepom potrzebna jest płynność finansowa. Wykupicie proszę ostatnie sztuki ze wszystkich naszych sklepów. Szkoda żeby leżały przez całe lato bezczynnie :)

… a potem wróćcie i do nas. Tradycyjnie wiosna to czas realizowania wymarzonych przez klientów indywidualnych projektów ubrań. W tym roku chciałabym Wam pokazać kurtkę, którą wykonaliśmy dla jednego z nich w zeszłym roku. Jest świetna i za obopólna zgodą wprowadzimy ją do naszej oferty. Ale to za chwilę :)

4977 Razem 3 Dzisiaj
Share

4 myśli w temacie “promocje”

  1. Pani Kasiu,
    dziękuję za wyczerpującą odpowiedź w tym temacie…Myślę, że takie zapewnienie daje nam- klientom – poczucie bezpieczeństwa z dwóch względów. Po pierwsze mamy pewność, że wysoka cena proponowanych przez Kwarka ubrań wynika z jakości użytych materiałów (a nie ogromnych marży), a po drugie nie musimy się zastanawiać czy kupując dzisiaj nie popełniamy błędu, bo np za tydzień może pojawić się promocja, w której wybrany przez nas produkt będzie przeceniony o przysłowiowe „80%”…

    1. Nie mamy wpływu na politykę Skalnika i nawet nie chcielibyśmy mieć. Tak jak napisałam (w zeszłym roku) wiele sklepów walczy o przetrwanie i jeśli Wam na nich zależy możecie im pomóc. Ponieważ wiem za ile Skalnik kupuje nasze rzeczy sądzę, że takie zachowanie nie mogło zaistnieć bez poważnego powodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.