bardzo ciepły nowy ocieplacz nurkowy Navy

Za kilka dni w naszej ofercie pojawi się nowy produkt. To długo oczekiwane rozwiązanie problemu izolacji nurkowych. Jedna sztuka, która jednocześnie zaspokaja wszystkie potrzeby. Może być noszona bezpośrednio na ciało. To krótki opis:

Ocieplacz z Polartec-u Power Stretch NAVY jest przeznaczony dla nurków pływających w bardzo zimnych wodach, używających laminatowych suchych skafandrów.

Materiał wyprodukowano na specjalne zamówienie nurków z sił specjalnych armii amerykańskiej, tak aby spełniał wszystkie żądane parametry przy długim nurkowaniu w zimnych wodach.

Ocieplacz NAVY termicznie jest odpowiednikiem tradycyjnych ocieplaczy na bazie Thinsulate o gramaturze około 400g/m2.  Ma jednak wiele zalet, o których użytkownicy tego typu ocieplaczy mogą jedynie marzyć.

·         Podstawowym plusem NAVY jest jego elastyczność. To nie jest zbroja średniowiecznego rycerza z jaką kojarzą się grube ocieplacze. Jest bardzo wygodny i daje pełen zakres ruchu.

 1. Jest  łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu, nie roluje się.
 2. Zapewnia bardzo dobry przepływ powietrza.
 3. Jest bardzo lekki, waży niecałe 1,5 kg
 4. W porównaniu do tradycyjnych ocieplaczy pozwala na zredukowanie balastu o minimum 2 kg
 5. Nawet po zalaniu utrzymuje dobrą termikę.
 6. Doskonale odprowadza pot od ciała.
 7. Jest bardzo dobrze zaimpregnowany antybakteryjnie, nie śmierdzi.
 8. Po całkowitym zalaniu lub praniu wysycha w parę godzin.
 9. Nie ma ograniczenia ilości prań, można go wirować.
 10. Szyty na trwałych płaskich szwach, bez zgrubień. Nie uwiera.
 11. Jest miły w dotyku i miękki. Nie drażni skóry i nie obciera.

      Nowy ocieplacz przeszedł bardzo gruntowne testy. Wyniki tak, jak w przypadku innych naszych ubrań nurkowych spisaliśmy w tabeli i umieścimy na stronie. Jak zwykle osoby, które testowały Navy podały nie tylko rodzaj użytego sprzetu, czas i warunki nurkowania,  ale i swoje namiary. Możecie z nimi porozmawiać.

      Przykładowe fragmenty opinii:

      Przeszedł najśmielsze oczekiwania. Testowany w ciężkich warunkach przy mokrym skafandrze, t.j. po całkowitym zalaniu podczas poprzedniego nurkowania. Termika bardzo dobra

      NAVY jest najlepszym i najwygodniejszym ocieplaczem w jakim w ciągu 10 lat nurkowania w suchych skafandrach schodziłem pod wodę.

      Bardzo elastyczny, dający wyjątkowy komfort ruchowy w moim sucharze. W momencie zakładania pomyślałem: po co wydawać 800 zł jeśli mam ocieplacz. Po nurkowaniu wiem, że bez wątpliwości wart jest zakupu.

      Bardzo wygodny, po zalaniu nic nie poczułem. Dopiero po wyjściu z wody zobaczyłem, że ocieplacz jest mokry. Rewelka.

      Termika doskonała. Przez dobrze przyleganie do ciała sprawił, że powietrze docierało precyzyjnie i szybko w każde miejsce pod skafandrem. Długi pobyt na powierzchni przed zanurzeniem nie powodował problemów z poceniem się i gromadzeniem wody przy ciele (temperatura na zewnątrz 21oC).

       Nie krępuje ruchów, ok. 2 kg balastu mniej, w porównaniu z poprzednim tradycyjnym ocieplaczem dużo, dużo lepszy.

       Dobrze przylegający dzięki czemu nie tworzą się mostki termiczne. Bardzo ciepły.

PS ( 22 grudnia 2013): Wczoraj padł rekord głębokości nurkowania w Polsce. Nurek w naszym ocieplaczu Navy zszedł na 132 m w kopalni uranu. Jestem z tego bardzo dumna :).  Gratuluję!

Share

4 komentarze do “bardzo ciepły nowy ocieplacz nurkowy Navy”

  1. Na szczęście nie. Większość tradycyjnych ocieplaczy jest droższa, a do tego ich żywot znacznie krótszy- wytrzymują tylko po kilka prań.
   Navy jest w naszym sklepie- proszę popatrzyć na cenę.

  1. Jeśli jest Pan w okolicy, w ten weekend (21,22 października) jesteśmy na World Travel Show w Nadarzynie i mamy ze sobą ocieplacze- możemy je pokazać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »