czapki dla dziewczynek… małych i dużych

Kilka dni temu wstawiliśmy do sklepu  obrzeżone płatkami kwiatków rękawiczki, teraz dodajemy kwitnące czapki (postaramy się wrzucić je dzisiaj wieczorem lub jutro). Z założenia były przeznaczone dla dziewczynek, ale noszą je też i panie. To jeden z modeli zaprojektowanych kiedyś dla naszych paryskich butików. Wesoły, praktyczny, wygodny i lekki. Materiał- czego chyba nie widać na zdjęciach to Polartec Thermal Pro.

Kwitnące czapki są elastyczne i ciepłe. Można je dowolnie wywinąć, także tak, żeby zasłaniały uszy, można pod nie schować nawet bardzo długie włosy, łatwo się piorą i szybko schną. Oddychają i nie przemakają na małym deszczu.

Niemal dokładnie rok temu wpadła do mnie na chwilę przyjaciółka, a jej córeczki- bliźniaczki spośród różnych pochowanych w skrzynkach i pudłach modeli wybrały sobie właśnie te. Buszowały potem w moim ogrodzie, a my zrobiłyśmy im serię zdjęć.

Czapki z pęczkami kwiatów przypominały mi się przy okazji kwitnących rękawiczek. W rękawiczkach kwiatki, poza dekoracją pełnią również ważną funkcję- podobnie jak futro (częste na brzegach rękawiczek) zapobiegają wpadaniu zimnego powietrza do rękawa. Kwiatki na czapce są tylko ozdobą- leciutką, niekłopotliwą, wesołą. Sama przyjemność :)

Będę systematycznie dokładać do sklepu inne interesujące i praktyczne modele. Czeka nas długa i ciemna zima. Czapka to taki drobiazg, niemal nic… ale dają tyle radości!

4472 Razem 3 Dzisiaj
Share

2 myśli na temat “czapki dla dziewczynek… małych i dużych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.