Dobieranie kolorów i kolorowych nici- OCEAN BLUE

Wczoraj długo się zastanawiałam jak najlepiej opisać ten kolor koledze… jest intensywny, głęboki i nasycony. Istnieje  podobna w odcieniu odmiana goryczki, ale poza tym jest niewiele aż tak mocno niebieskich kwiatów. Najbardziej zbliżoną rzeczą, którą znalazłam wieczorem w domu była jednorazowa torba z ikea, z tym że torba jest trochę bardziej blada:)  Ekran komputera w tej kwestii  kłamie, ale mam nadzieję, że uda Wam się ten piękny kolor zidentyfikować.

Jest teraz modny, więc  łatwo go gdzieś zobaczyć. Co ciekawe, pomimo tego, że jest dość jaskrawy, pasuje do niemal każdej cery i do każdego typu urody.

Możemy go przeszyć nićmi w identycznym kolorze, lub dać szwy kontrastowe:

Z białymi wygląda świeżo, chłodno i bardzo sportowo.

 Z czarnymi elegancko i zdecydowanie, chociaż  poważnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobny, ale bardziej delikatny i troszkę weselszy efekt dadzą nici granatowe.

a czerwone, poprzez nawiązanie do lat siedemdziesiątych wydadzą się  nowoczesne, dynamiczne i świeże., chociaż dość poważne

weselsze i jeszcze bardziej kontrastowe są nici pomarańczowe.

IMG_3120Ciemnozielone są nietypowe i oryginalne. Robią ciekawe, intrygujące wrażenie, chociaż  to właśnie takie zestawienie kolorów najczęściej występuje w przyrodzie.

 

Z kolei nici jasno szare na morskoniebieskim wydają się dość techniczne. Poprawne, profesjonalne klarowne i nieco chłodne. Dobrze wyważone :)

8817 Razem 3 Dzisiaj
Share

2 myśli na temat “Dobieranie kolorów i kolorowych nici- OCEAN BLUE”

    1. Nie mam próbek pod ręką, ale myślę, że bardzo dobrze. Chyba powinnam dopisać o nowych kolorach nici, sporo ich nam przybyło. Postaram się to uzupełnić w najbliższym czasie. Jeśli to pilne sfotografuję pojutrze. ok?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.