Dobieranie kolorów i kolorowych nici- MIRABELKA

Mirabelka to delikatny, ciepły żółtopomarańczowy odcień. Bardzo przypomina brzoskwinię, którą mieliśmy w ofercie jakiś czas temu- ale jest od niej o pół tonu jaśniejsza. Niektóre odmiany brzoskwini bywają takie wewnątrz. Taki odcień mają również bardzo dojrzałe śliwki mirabelki i żółtka jajek wolno chodzących kur. To czysty, ale niejaskrawy kolor. Jest jasny, optymistyczny i bardzo twarzowy. Nie narzuca się i wiele osób będzie w nim wyglądać świeżo i młodo. Przyda się również dzieciom.

„Mirabelka” szyta białymi nićmi to kwintesencja lata, a jednak mi to zestawienie przypomina grudzień. Długie, ozłocone ciepłym blaskiem wieczory, złoto uschniętych traw… słodycze :)

Biały i złoty często występują razem i wygląda na to, że chyba się lubią,

jednak ja wolałabym chyba zostawić mirabelkę z pomarańczowym:

Pomarańcz pogłębi i ociepli kolor.

Mirabelka z czerwonymi nićmi wygląda bardziej zdecydowanie:

Czerwień daje tu większy kontrast niż przy brzoskwini, ale całość wciąż pozostaje spokojna i ciepła, budząc mnóstwo pozytywnych skojarzeń.

IMG_4391

Mirabelka z granatem to spokojna, kojąca klasyka.

W takich barwach nawet Lazurowe Wybrzeże nie wygląda słodko.

Z nićmi w kolorze ocean blue ten duet wygląda weselej i jaśniej.

Bez względu na natężenie błękitu pastelowy żółty i granat świetnie się uzupełniają, tworząc trudny do rozdzielenia zestaw:)

 

Połączenie mirabelki z czarnym wydaje się znacznie bardziej poważne, wręcz odświętne. Być może poprzez skojarzenie z bogactwem i złotem.

IMG_4513

Szare nici nie są tak oczywiste są  więc całość wygląda mniej serio:

Mirabelka z ciemnozielonym to spokojne, chociaż kontrastowe zestawienie.

IMG_4694

W naturze dość często spotykane… wubraniach raczej nietuzinkowe.

Roślinne, ale hmm…smakowite :) Tak naprawdę ciemna zieleń na żółtym wygląda niemal zupełnie jak czerń, jest tylko odrobinę jaśniejsza.

Share

4 komentarze do “Dobieranie kolorów i kolorowych nici- MIRABELKA”

  1. Przeglądam prezentowane przez Ciebie kolory i zdecydowanie mirabelka najbardziej przypadła mi do gustu… To takie słońce w smutne, szaro-bure wieczory. :) A połączenie jej z intensywną czerwienią doda jeszcze więcej energii! :) Jakby to powiedzieli na FB: Lubię to! :)

    1. Chciałabym dołożyć jeszcze jeden kolor nici- pomarańcz. Z mirabelką będzie równie ciepły ale delikatniejszy niż czerwień. Powinien być dostępny już za kilka dni. Ciekawa jestem jak to się wszystko spodoba. W sprzedaży kolory są trudniejsze niż jednolita czerń, a z drugiej strony niosą w sobie tyle energii :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »