letnie kwiaty w Pirenejach

Piszę o nich teraz, ale być może dołożę coś później. Nie udało mi się pojechać w Pireneje wczoraj. W firmie wysypało się na raz kilka małych spraw… i zostałam ze spakowanym plecakiem i mnóstwem górskich planów. Wczoraj miałam z tego powodu strasznego doła, ale dzisiaj już lepiej. Kupiłam sobie bilety do Tuluzy (lotniczy Wizzairem z Warszawy do Paryża i tani kolejowy do Tuluzy, nawet nie wiedziałam, że można je kupić aż tak tanio tylko dwa tygodnie przed terminem- 30 Euro) Będę w górach przez 9 dni i pewnie znajdę jeszce więcej kwiatów, nie wiem tylko czy jeszcze wciąż będzie wiosna, czy może już wczesne lato?  :)

rododendron, Barage du Tech, połowa czerwcarododendrony powyżej Merens le Valls w drodze do Besiness, połowa czerwcarododendron i Pic du Midi d'Ossau, początek lipcaOd połowy czerwca do połowy lipca- zależnie od wysokości, na halach będą kwitły rododendrony.kolcolisty, Sestrales, połowa czerwcakolcolisty w Lamianie, połowa lipcaMniej więcej w tym samym czasie na suchych słonecznych zboczach pojawią się kolcolisty.

żarnowce, początek czerwca, Carancai podobne do nich troszkę żarnowce.

pole irysów, zbocza nad Canionem Escuain, połowa lipcairys poniżej Colado Vincenda, połowa lipcaW lipcu łąki zrobią się niebieskie od irysów, a na suchych, kamienistych zboczach pojawią się mniejsze skalne roślinki:

posłonki, Plana Canal, druga połowa czerwcaposłonki

osty, Bujaruelo, druga połowa czerwcaosty, jest ich mnóstwo w różnych kolorach i gatunkach, większość kwitnie troszeczkę później.

skalnica, Canion Anisclo, koniec czerwcaskalnice

Canion Anisclo, koniec czerwcai dużo innych, nieznanych mi roślin. Wiele przegapiłam i nie sfotografowałam, myśląc, że zrobię to później. W lipcu w zacienionych miejscach kwitły różowe lilie, na halach całe zagony żółtej goryczki, mnóstwo bodziszków, pełników alpejskich i żółto kwitnących maków. W słonecznych miejscach zaczynały się już rozwijać róże, a poszycie lasów było pełne  masowo dojrzewających poziomek.

Strasznie szkoda byłoby przegapić, prawda? :)

Trochę o pirenejskich letnich kwiatach napisałam też tutaj.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.