Prawdziwa twarz Alp Nadmorskich

Jeszcze zanim zacznę swoją relację chciałabym Wam coś pokazać. To fotograficzna opowieść o Alpach Nadmorskich: The true face of the Maritimes Alps (opublikowana na mojej stronie z fotografiami). Bardzo krótka.

1

W ciągu tych kilkunastu dni uzbierałam znacznie więcej zdjęć, ale próbując ułożyć je w serię i eliminując to, co się powtarza (czy co opowiada mniej więcej o tym samym) – ograniczyłam się do dziesięciu. A potem nie wytrzymałam i dodałam więcej… Tak czy siak historia nie jest bardzo długa.

Alpy Nadmorskie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Chronione, ale nie całkiem dzikie. Od zawsze byli tam ludzie skupieni zwykle na własnych sprawach. Wędrując co krok trafia się na historię. Ruiny wojskowych budynków i dróg, druty kolczaste sąsiadujące z pasterskimi schronami. Krajobraz szpecą brzydkie wyciągi i przyklejona do nich infrastruktura, ale to naprawdę nic. Nic ważnego. Nie przeszkadzało mi. Idąc przez te góry przez wiele dni nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że wszystko co zostawiamy tam my- ludzie, jest nietrwałe i tylko czasowe. A góry zostaną wiecznie.

I tak własnie starałam się to pokazać. Ciekawa jestem jak Wam się podoba.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »