karta kolorów kurtek puchowych

To wszystkie dostępne kolory naszych puchowych kurtek. Dość trudno je pokazać na ekranie, postaram się to obrazowo opisać, ale jeśli nie wystarczy- piszcie, możemy wysłać skrawki.

Żurawina jest niema identyczna jak nasza żurawina w Power Stretchu. To teraz bardzo popularna czerwień. Nie jest różowa, ale przy prawdziwej czerwieni (takiej jak pomidor czy flaga) wydaje się odrobinę chłodniejsza, bardziej borówkowa niż truskawkowa… intensywna, nasycona, twarzowa, dobrze widoczna na śniegu, w skałach czy w lesie.

żurawinaMoże się podobać i Panom i Paniom… chociaż chyba z innego powodu.

halo, fot Beata SarnaTen odcień pasuje do mnóstwa kolorów i wiele osób wygląda w nim znakomicie … :)

Radżastan, fot Olga NizinkiewiczŻurawina jest też bardzo fotogeniczna.

Słonecznik to kolor płatków dojrzałego słonecznika i ostrzegawczych znaków drogowych- czysta, ciepła, klasyczna żółć.

słonecznikżywy słonecznikIntensywna, nasycona bardzo dobrze widoczna, co ważne widoczna nawet o zmierzchu czy w gęstej mgle.

Doskonały kolor dla osób o ciemnej karnacji lub opalonych. Ci, którzy tak jak ja różowieją na silnym mrozie, mogą w żółtym wyglądać mniej korzystnie, bo róż z  żółtym troszkę się gryzą, ale może się nieco czepiam… :). Sam kolor jest piękny i niebanalny, szczególnie na co dzień, w mieście.

Czechy, fot Olga NIzinkiewicz

Chabrowy– łatwo opisać, wiele osób ma go na ekranie (to ten ciemniejszy w windows XP).  Jaskrawy intensywny, doskonale widoczny we mgle i w dzień, ale znikający w mroku.

electric bluePrzyciąga uwagę. Dobrze w nim wyglądają wszyscy obdarzeni żywą, kolorową urodą.

„Szare myszki” może troszkę przytłoczyć, chociaż może też i ożywić.

priorytetPięknie się komponuje z każdym rodzajem szarości.

Turkus–  jest żywy, nasycony i bardzo twarzowy. Wydaje się świeży i młody.

turkus 2

Jest w podobnej tonacji co nasz Ocean blue, ale troszkę jaśniejszy,

Cala Goloritze, Sardyniawłaśnie taki jak prawdziwy turkus.

ladah , fot Olga Nizinkiewicz

Granatowy – mundurowy, spokojny, niejaskrawy bliski sztormowemu niebu i ciemnym, zimnym odcieniom szarości.

granatowy 2KorskaSolidny, skromny. Dość ciemny. Raczej klasyczny niż nowoczesny.

chęciny

Szaroniebieski przypomina trochę mundur milicjanta (jeśli ktoś z Was to jeszcze pamięta), ale jest bardziej intensywny. To delikatny, przydymiony odcień francuskiego błękitu. Kojarzy się z Prowansją, zmierzchem i z zachmurzonym niebem. Często występuje w rustykalnych wnętrzach.

szaroniebieski 2zmierzchJest raczej niewidoczny w terenie, a wieczorem wtapia się w tło. Wydaje się bardzo spokojny, wręcz kojący. Współgra z innymi przytłumionymi kolorami.

Himalaje, fot Jose Antonio de la FuenteSzary bardzo przypomina nasz ołowiany w Powerstretchu. To spokojny, niebrudliwy i twarzowy kolor. Wybraliśmy go na podszewki. Pasuje do czarnych zamków i ładnie komponuje się z każdym z naszych kolorów.

ołowianyLiterolaW naturze jest raczej maskujący. Można go ożywić dobierając kolorowe detale lub zamówić z kontrastową podszewką.

pająkCzarny to klasyka. Wybrałam dla siebie taki śpiwór. Zaletą jest fakt, że szybko schnie, a słońce go pięknie nagrzewa.

czarny

Czerń może wydawać się smutna i pozbawiona energii chociaż wcale nie zawsze taka jest.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJest całkiem niewidoczna w nocy i bardzo słabo widoczna w skałach i w lesie. Na śniegu wbrew pozorom też raczej dezorientuje. To bardziej miejski niż górski kolor.

nocMożna go ożywić wybierając podszewkę w innym- kontrastowym, nawet jaskrawym kolorze.

Oliwkowy to przydymiona jasna zgaszona zieleń z lekkim odcieniem brązu. Kolor leśny, myśliwski,  harcerski. Nie jest tak nasycony jak nasza oliwka w innych materiałach, przypomina raczej owłosione liście lekko zwiędniętych roślin. Marynowane oliwki są w cieplejszym, bardziej nasyconym odcieniu. Ten kolor jest chłodny i spokojny.

oliwkowyhortensjaWygląda niepozornie.  Nie zdominuje Was. To użytkownik narzuci mu swoją osobowość.

Plana CanalZdecydowanie maskujący. Pasuje do innych związanych z naturą barw.

Share

4 komentarze do “karta kolorów kurtek puchowych”

    1. Kolory są jak dźwięki czy liczby rzeczywiste- w każdą stronę, też wgłąb biegnie nieskończoność :)
      Ja bardzo lubię kolory. Piszę o nich bo to twórcza możliwość dla każdego. Przecież nieustannie je ze sobą mieszamy i zestawiamy wywołując tym różne uczucia.

  1. To nie do wiary, że można w tak piękny i obrazowy sposób przedstawić kolor materiału! Myślę, że nikt nie powinien mieć problemu z wizualizacją kurtki na sobie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »